Upravit stránku

8.11.2019 Foto z 5-6 týdne

27.10.2019 Štěňátkům jsou 4. týdny

Čas letí, mléko už nestačí a začínáme přikrmovat kaší. Syrovým masem také štěnda nepohrdnou a chutná skvěle. Rostou a prospívají. Budoucí páníčkové nás navštěvují a není pro ně jednoduché se rozhodnou . Všechna jsou prostě nádherná.

foto k nahlédnutí ZDE
Štěnda 4.týden

24.9.2019 narození štěňátek

 V chovatelské stanici ALPENGLANZ se dne 24.9.2019 narodila štěňátka (7 pejsků a 4 fenky)

ze spojení fenky Ivaline Lady Bardotte (CZ) a psa Kahn von Berner Jura(CH).

Zájemci můžou psát na pulpan@gmail.com, nebo volat na tel. 00420 606 648 471

24.9.2019

8.10.2019

Štěňátkům je dnes 14 dnů

Naše štěnda se narodila 24.9.2019, pár dnů před termínem porodu. Poslední dny březosti naši Ivušku dost vysilovaly a břicho stále rostlo. 
Rozhodli jsme se pro kontrolu na veterině. Na rentgenu bylo patrné, že břicho je plné velkých štěňat. Porod měl sice nastat až za pár dnů, ale Ivušku to hodně vyčerpávalo, tak jsme se dohodli s lékaři na císařském řezu. 
Navštěvujeme vyhlášenou veterinární kliniku s operačním sálem a Ivuška by všechna štěňátka nedokázala  porodit živá, proto se přistoupilo hned k operaci.
Později se ukázalo toto rozhodnutí jako správné. Měla v bříšku tolik potomků, že začala praskat děloha. Po porodu vypadalo vše v pořádku, štěňátka krásně pila, 
radovali jsme se z naší nadílky. Později se ukázalo, že to pro ni bylo vše velmi vyčerpávající a přišly komplikace.
Bohužel toho bylo na ni moc, i když se na veterině hodně snažili o záchranu, ale Ivuška to nedala.
A co štěňátka? Začalo každé 2 hodiny krmení, čůrání a masírování bříšek. Drželi jsme služby celá rodina a naši přátelé. 
Naše kamarádka pejskařka Adriana, která slouží na veterině jako hlavní sestra, přivezla umělé mléko a naučila nás, jak se starat. Dojížděla i se svojí fenkou Čaky, která ještě měla mléko po svých štěňatech a kojila naše drobečky jako vlastní. Díky ní jsme to v počátku zvládli. Naše druhá fenka Danuška pojala štěnda za svá a začalo se jí tvořit i mléko. Olizuje, hlídá a stará se vzorně.
Dnes už kojí, jako by štěňata byla její, ale my stále dokrmujeme. 
Zvládáme to jen díky přátelům a všem členům rodiny. Je tu dnes 14. den a štěňátkům se začínají otevírat očička. Snad už mají nelehký start do života za sebou a bude již jen dobře.
Ivuška byla člen rodiny, všichni jsme to těžce nesli. Neměli jsme potřebu ani čas na tlachání na FEJSBŮKU. Naštěstí máme dostatek přátel, kteří pomohli a pomáhají stále.
Ivuška dala do štěňátek vše, snažíme se, i když nám je jasné, že MÁMA je MÁMA.
Když bychom na případné dotazy neodpovídali ihned, nezlobte se, staráme se o štěňátka, nebo o stejně starého syna. Odpovíme hned, jak to půjde.
Další focení proběhne za týden.
Děkujeme za podporu

 

25.7.2019 krytí Stans (CH)
25.7.2019 krytí Stans (CH)
Nahoru